להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
 חג הפסח הבא עלינו לטובה מאפשר לנו לבחון את המשמעות של חג החרות עבורנו. מהי חרות ? חרות אמיתית היא היכולת לבחור כיצד לנהל את חיינו בדרך האפקטיבית יותר עבורנו. חרות אמיתית היא זו שאינה כבולה לתבניות מוכרות, ל"צריך" ול"חובה" ול"כולם מצפים ממני ש...". חרות אמיתית מאפשרת לנו לבדוק את עצמנו בכל יום מחדש ולבחור בכל פעם את הכיוון שאנו שואפים אליו.
 
ארץ מצרים מסמלת את הכבלים ואת השעבוד. ביום יום אנו שמים על עצמנו כבלים. אנחנו מגבילים את החשיבה שלנו ונכנעים לדפוסים המוכרים, אפילו שהם אינם מטיבים איתנו. לפעמים אנחנו אפילו משכנעים את עצמנו שזה מה שאנחנו מסוגלים, או זה מה שמגיע לנו כי... ולכן אין דרך להשתחרר.
אנו שמים על עצמנו גזירות , כמו גזירות פרעה - בידוד חברתי, דכאון, חוסר תקווה ואשמה. הגזירות הללו מעמיקות את חוסר היכולת שלנו לראות את הדברים הטובים שבתוכנו ולהשתמש בהם.
 
מכות מצרים מסמלות את ה"פעמונים המצלצלים", הדברים שקורים לנו בחיים, מפרים את האיזון ומניעים אותנו לצאת מאזור הנוחות ולחפש שינוי.
לפעמים אנחנו צריכים מישהו כמו משה. מישהו שינהיג את הרגשות והדפוסים שלנו לכיוונים אחרים. משהו שיבוא מבחוץ, יאיר לנו את הכוחות שבנו, ויעזור לנו למצוא מטרה חדשה לחיים – לצאת לחרות אמיתית בתוך עצמנו ולמצוא את ה"ארץ המובטחת".
 
בני ישראל יצאו ממצרים אל המדבר. המדבר הוא מקום פתוח, ללא גבולות שמאפשר התחלה חדשה וחרות אמיתית. הוא בעצם מצריך התארגנות לאורח חיים שונה לחלוטין. ממקום מסודר, ברור, מוכר עם חוקים – למקום שיש בו מרחב להגדיר זהות חדשה ודפוסי מחיה רגשיים ופיזיים חדשים. המדבר מסמל את תהליך החיפוש העצמי של האדם, תהליך שיוביל אותו לקראת המטרה הסופית – מקום נחלה, מקום לשלמות הנפש.
 
כדי שנוכל להגיע את למנוחה והנחלה, אנו צריכים קודם כל להמית את "דור המדבר", את אותם דפוסים ותבניות שניהלו את חיינו עד כה ולהשאיר אותם מאחור. ברגע שאנו עולים להר נבו, מסתכלים ממרומי ההר קדימה על המשך חיינו כפי שאנו בוחרים לחיות אותם ומשאירים שם את משה- המנהיג המלווה החיצוני שלנו, אנו באמת שולטים על חיינו מכאן והלאה.
 
בואו נאפשר לעצמנו חרות אמיתית. בואו נבחר בכל יום מחדש לחיות את חיינו מתוך תקווה, אהבה ונתינה לעצמנו ולזולתנו.
 
 
חג חרות שמח.
לייבסיטי - בניית אתרים